PRÍBEH NAŠICH ESENCIÁLNYCH OLEJOV

PRÍBEH NAŠICH ESENCIÁLNYCH OLEJOV

Aug.30.2017

Výber kvalitných esenciálnych olejov tvorí podstatu našej filozofie a relaxačného krému Vaxicum. Obsahuje spojenie takých látok, ktoré sú zárukou produktov s preukázanými relaxačnými účinkami. Tento voňavý krém, ktorý je potešením pre všetky zmysly, je obohatený o silice levandule a klinčeka. Gáfor zabezpečí dokonalé prehriatie namáhaných partií. Spojenie  bylín môže ovplyvniť aj vaše emočné rozpoloženie.

Levanduľa

Názov levanduľa pochádza z latinského slova lavare, čo znamená umývať sa. Už starí Gréci poznali blahodarné účinky levandule a s obľubou ju pridávali do kúpeľa. Levanduľa od nepamäti patrila k najobľúbenejším aromatickým rastlinám, používala sa ku kozmetickým a lekárskym účelom. Vyrábali sa z nej parfumy, používala sa ako prísada do pokrmov a liekov. Starí Gréci predpisovali levanduľu ako zaručený prostriedok proti kašľu. Levanduľový olej zregeneruje unavené telo, upokojí svalové a nervove napätie.

SILICA LEVANDULE

 • zmierňuje symptómy
  mentálneho stresu a vyčerpania,
 • protizápalové účinky,
 • analgetické pôsobenie.

Rozmarín

V minulosti sa rozmarín lekársky pestoval na dedinách pri každom dome, pretože bol považovaný za kvet lásky a vernosti. Od stredoveku je znakom panenstva, najmä v svadobnom venci mladuchy. Pomenovanie pochádza z latinského ros marinus (v preklade: morská rosa). V strednej Európe rozmarín začali pestovať v 15. a 16. storočí, čo súviselo aj so zavedením kvetináčov. V tom období sa používal ako kadidlo, vyrábal sa z neho olej a voňavky. Ako jedna z mála rastlín zvyšuje krvný tlak, upokojuje, odstraňuje nervové vyčerpanie a zlepšuje krvný obeh. Veľmi dobré účinky má zvlášť pri liečení reumatizmu, pri kašli, astme, búšení srdca, nervozite, nespavosti, migréne a pôsobí močopudne. Odstraňuje pocit fyzickej únavy a vyčerpanosti. Zlepšuje prekrvenie malej panvy, čo dopomáha k otehotneniu. Rozmarínová silica je výborným prostriedkom v aromoterapii, používa sa tiež vo forme kúpeľa a masti. Takýto kúpeľ pomáha pri reumatizme, svalovej únave, kŕčoch a celulitíde.

SILICA ROZMARÍNU

 • uvoľňuje mierne bolesti svalov a kĺbov
 • zlepšuje periférnu cirkuláciu.

Klinčeky

Klinčeky sú produktom stromu zvaného klinčekovec voňavý. Ten rastie najmä v Brazílii, v Afrike, na preslávenom Madagaskare, ale napríklad aj v nám ešte nie veľmi známom tropickom raji zvanom Zanzibar. V poslednom menovanom si z jeho pestovania urobili navyše aj celkom výnosný biznis – ako turisti sa totiž môžete ísť pozrieť na jeho pestovanie na plantážach v rámci plateného výletu. Klinčeky boli ako liečivo využívané už mnohými generáciami našich predkov, ktorí poznali ich moc. Čínska medicína ich považuje za koreninu, vďaka ktorej sa zvyšuje tok energie a zrýchľuje sa metabolizmus. Uznávajú ich však aj západní lekári a vysoko rešpektovaná Nemecká komisia schválila ich použitie ako antiseptika a zároveň anestetika. Hlavným dôvodom, vďaka ktorému klinčeky fungujú, sú silice, ktoré sa v nich skrývajú.

SILICA KLINČEKOVCA

 • vďaka prítomnosti eugenolu má
  protizápalový a analgetický/lokálne
  anestetický účinok.

Gáfor

Spolu s mentolom je najznámejšou zložkou éterických olejov (silíc), má analgetický a protizápalový účinok. Zmierňuje svrbenie a bolesť, zlepšuje prekrvenie v mieste bolesti. Gáfrová silica sa vyrába z dreva Cinnamonum camphora resp. gáfrovníka lekárskeho, ktorý pochádza z častí juhovýchodnej Ázie. V oblastiach Ázie bol gáfrovník považovaný za významnú liečivú rastlinu s dlhou tradíciou. V niektorých krajinách je dokonca afrodiziakom. Hlavný účinok gáfru spočíva v tom, že je silným analgetikom a antiseptikom. To má za následok, že kožu prekrví, jemne znecitliví a ochladí. Využíva sa najmä na zmiernenie bolesti svalov, kĺbov, príznakov osteoporózy, výronoch, pomliaždeninách a nepríjemnom svrbení. Gáfrová masť, napríklad v spojení s mentolom pomáha pri nachladnutí. Dôležité je, aby sa krém s obsahom gáfru nanášal lokálne len na postihnuté miesta.

Gáfor

 • má analgetický a protizápalový účinok,
 • zmierňuje svrbenie a bolesť,
 • zlepšuje prekrvenie v mieste
 • bolesti.