MILUJEM POHYB, SVALOVICU VŠAK NIE

MILUJEM POHYB, SVALOVICU VŠAK NIE

Nov.23.2017

Bez pravidelného pohybu si svoj život neviem predstaviť, keďže sa športu venujem od malička. Samozrejme, dnes už nemám toľko voľného času, no napriek tomu sa snažím hýbať viackrát týždenne. Žiaľ, môj deň má často príliš málo hodín a ja sa nedostanem do telocvične vždy, keď by som chcela. Kompenzujem to aspoň tým, že nepoužívam výťah – každé schody sa snažím vyjsť pešo.

Hoci sa cítim v celkom dobrej kondícii, občas sa stane, že ma prekvapí svalovica. Napríklad, keď sa venujem sezónnemu športu a zapájam svalové partie, ktoré som dlhšie nepoužila. Preto cítim nohy po lyžovačke, ruky a chrbát po golfe a po tenisovom zápase úplne celé telo. Občas mi svalovicu zabezpečí aj režisér v divadle. Niektoré predstavenia sú také náročné, že sa pri nich riadne zapotím. Beriem to však s humorom - pracujem a trénujem zároveň.

Keďže na druhý deň nechcem jajkať pri každom pohybe, po cvičení či náročnom predstavení sa snažím dopriať svojmu telu zaslúžené uvoľnenie. Ak mi to môj program umožní, idem sa poriadne vyhriať do sauny. Pokiaľ je sauna nad moje časové možnosti, napustím si doma horúcu vaňu so soľou. Nakoniec si na problémové miesta vždy nanesiem bylinný krém Vaxicum. Je to zmes éterických olejov z rozmarínu, levandule a klinčeka v kombinácii s gáfrom. Tieto zložky prekrvia svaly a pomôžu zahnať prípadnú bolesť. Nehovoriac o tom, že okrem blahodarného vplyvu na svaly dobre vplývajú aj na dušu. Levanduľa sa už od dávna používa na zmiernenie symptómov mentálneho stresu a pri vyčerpaní.  

A tak, bez ohľadu na to, aký náročný deň mám za sebou, ráno sa zobudím plná života a novej energie. Bez svalovice a bez stresu.

Vaša Diana Mórová