UŽ NEMUSÍM POČÍTAŤ OVEČKY

UŽ NEMUSÍM POČÍTAŤ OVEČKY

May.07.2018

Poznáte to, keď sa zrazu práca nakopí, tlačia vás termíny a ako na potvoru sa  vyskytnú veci, ktoré treba urobiť teraz, keď neviete, kde vám hlava stojí. A práve v takejto situácii som sa nedávno ocitla aj ja. V robote mi horeli uzávierky, ochorelo mi dieťa a do toho som dostala ďalšie pracovné úlohy navyše. Večer som padla unavená do postele, ani som sa nenazdala a hneď som spala. O tretej ráno som sa zobudila s pocitom, akoby mi niekto zvieral žalúdok v pästi. V hlave mi obrovskou  rýchlosťou prebiehali desiatky myšlienok na to, čo všetko dnes musím neodkladne urobiť, na čo nesmiem zabudnúť a popri tom som si jasne uvedomovala, že to nemám šancu stihnúť, ani keby som začala s prácou hneď teraz o tretej ráno.  A z toho mi bolo ešte horšie...

Kto trpí nespavosťou vie, o čom píšem.  Stres vás dokáže vytrhnúť zo sna tak, že niekedy už nezaspíte do rána a potom chodíte celý deň úplne vyšťavení. A to som  v tej situácii naozaj nepotrebovala. Keďže sa mi v stresovom období stáva dosť často, že sa takto prebudím vystresovaná uprostred noci, už mám všeličo naštudované o tom, čo pomôže znovu zaspať. Liekom na spanie sa snažím vyhýbať, viem, že to je o mojej psychike.

A tak som sa pustila do upokojovania samej seba. Keď prúd myšlienok nezastavilo počítanie ovečiek, prešla som si v mysli predchádzajúci deň a myslela som len na veci, za ktoré som vďačná. Odporučili mi to viacerí, pretože  to vraj zamestná myseľ a tá sa prestane zaoberať stresujúcimi myšlienkami. Poďakovala som sa za rodinu, prácu, ktorá ma baví aj napriek tomu, že je jej veľa, za to, že svietilo slnko, aj za to, že teraz môžem ležať vo vlastnej posteli, pretože mnohí nemajú to šťastie.

Spánok však stále nie a nie prísť, bolo už po štvrtej a bála som sa, že už vôbec nezaspím. A vtedy som si spomenula na bylinkový relaxačný krém Vaxicum, ktorý som mala odložený v zásuvke  môjho nočného stolíka, lebo som si ním nedávno natierala boľavé svaly po cvičení. Obsahuje silicu upokojujúcej levandule  spolu s ďalšími bylinkovými silicami, ktorých kombinácia mi veľmi príjemne vonia. Krém má hutnejšiu konzistenciu a tak som si po troške natrela na zápästia, kde pulzuje krv, na zátylok, ktorý som mala od toľkého napätia úplne stuhnutý a  trochu aj pod nos. Nakoniec som si viac krému rozotrela na dlaniach a priložila som si dlane k tvári tak, aby som sa mohla nadychovať vône z krému. Do toho som si začala sledovať dych. Nádych – výdych, nádych – výdych, vedome som si dych predlžovala a vnímala úžasnú vôňu, ktorá ma príjemne upokojovala...

Zobudila som sa o šiestej na zvonenie budíka, síce nie úplne vyspatá, no bolo to oveľa lepšie ako naposledy, keď som mala za sebou prebdenú noc. K tvári som si znova priložila dlane a nadýchla som sa vône krému, ktorá ešte stále nevyprchala. Vďaka tejto vôni som zabudla na stres a ešte som dokázala zaspať a zobudiť sa do nového dňa plná síl. Odteraz ho budem mať vždy pripravený na nočnom stolíku a keď nebudem vedieť zaspať, viem, že mi s tým relaxačný krém Vaxicum pomôže. Vôňa silíc levandule, rozmarínu, gáfru a klinčekov aj vám upokojí myseľ a navodí pocit relaxu a uvoľnenia. Vyskúšajte, Vaxicum prinesie pokojné sny aj vám.

Viac informácií o relaxačnom kréme Vaxicum získate tu:

https://www.vaxicum.sk/#vaxicum